KREDİ Mİ LAZIM ..! UZMAN KREDİ DANIŞMANLIK TÜKETİCİ, KONUT VE TAŞIT KREDİLERİ RENASANS KREDİ Mİ LAZIM ..! UZMAN KREDİ DANIŞMANLIK TÜKETİCİ, KONUT VE TAŞIT KREDİLERİ RENASANS

SIK SORULAN SORULAR

1SİZDEN BORÇ, ÇEK, SENET KARŞILIĞI DESTEK ALABİLİR MİYİM
KESİNLİKLE HAYIR. Bankalar ile sorununuz varsa ve ailenizden gerekli desteği alamıyorsanız hiçbir şekilde firmamızdan (borç, çek, senet vb.) destek alamazsınız. Firmamız nakit sorununuzu çözmek için ancak yasal koşullarda sizi bankalar ile buluşturur. Bunun dışında hizmet vermez. Bu konuda ısrarcı olmayınız ve aracı sormayınız. Firmamız faktöring kuruluşu değildir ve hiçbir aracı kurum ile ilişkisi bulunmamaktadır.
2BANKAYLA ÇALIŞMIŞLIĞIM YOKSA VE SSK DÜZENLİ ÖDENİYORSA KREDİ ALABİLİR MİYİM
EVET. Daha önce hiçbir banka ile çalışmanız olmamasına rağmen sigorta primleriniz düzenli ödeniyorsa, en az 12 aydır aktif sigortalıysanız, son 3 aydır aynı işyerinde çalışıyor ve primleriniz bu işyerinden ödeniyorsa kredi kullanabilirsiniz. Bunun için ilk yapmanız gereken e-devlet hesabınızdan SSK hizmet dökümünüzü almanız ve diğer evraklarınız ile bize ulaştırmalısınız.
3NE KADAR KREDİ ÇEKEBİLİRİM
Bankalar iç mevzuatına ve piyasanın durumuna göre zaman zaman net maaşınızın kaç katı tutarında kredi kullanabileceğinizi düzenlemektedir. Şu anda bankasına göre değişmekle birlikte şuan da net gelirinizin 1 Bankadan 12 ile 32 katı arasındadır.
4PUANIM VE ÖDEMELERİ DÜZENLİ, SSK ASGARİ ÜCRETTEN YATIYOR KADAR KULLANABİLİRİM
EVET. Bu durumda işvereniniz elinize geçen maaş tutarınızı yazılı olarak kaşeli ve imzalı olarak imza sirküleri ile birlikte verirse kredinizi gerçek gelirinizin minimum 12 maksimum 32 katı kadar kullanabilirsiniz. Ancak işvereniniz bordronuz dışında bir maaş yazısını vermekten imtina ediyor ise krediniz SSK priminizin yattığı tutar üzerinden onaylanabilir.
5KREDİ ALMAK İSTERSEM NE YAPMAM GEREKİR
Öncelikle sitemizde bulunan hemen başvur başlığında yer alan başvuru formunda zorunlu olan bölümlerini doldurup bize göndermeniz gerekir. Ardından müşteri temsilcilerimiz sizlerle irtibata geçerek eksik kalan bilgilerinizi talep edecektir. En geç 1 ile 3 gün arasında başvurunuzun durumu, vermiş olduğunuz mobil telefon numaranıza kısa mesaj ile bildirilecektir.
6SSK LI OLMADIĞIM HALDE KREDİ ALABİLİR MİYİM
SSK priminiz yatırılmıyor ya da düzensiz yatırılıyor ise, geçmişte kullanmış olduğunuz kredi kartı veya kredilerinizin geri ödeme performansına ve bankalar nezdinde oluşan KKB SKOR puanınıza göre 20.000 TL Den 300.000 TL Kadar Bireysel Araç kredi talebiniz değerlendirilir.
7KAPALI TAKİP YAŞADIM KREDİ ALABİLİR MİYİM
Daha önce bankalarda sorun yaşamış ancak aksayan ya da takipli kredilerinizi ödeyip kapatma yazılarınızı aldıysanız, bankanızdan durumunuz araştırılır. Aktif Ürün Kullanmıyorsanız Banka gerekirse kredi kayıt bürosuna adınıza MİDES başvurarak, siciliniz ile ilgili af talep eder. Bankaların mevzuatına göre sorunlu kredilerin kapanma tarihinin üzerinden belli sürelerin geçmiş olması gerekmektedir. Firmamız adınıza gerekli başvuruları yaparak, kredi kullanma şartlarınızı araştırır ve uygunluğunuz ile ilgili tarafınıza bilgi verir.
8SSK LI ÇALIŞANIM. KKB SIFIR KREDİ ALABİLİRMİYİM
Bazı bankalar geçmişteki kredi geri ödeme performansınızı görmek ve skor puanınızı hesaplamak isterler. Hiçbir banka ile çalışmadıysanız ve kredi kartı da kullanmadıysanız skor puanı oluşmayacağından, kredi de kullandırmazlar. Bazı bankalar ise SSK priminizin aynı işyerinden son 6 ay içerisinde düzenli olarak yatırılması durumunda kredi talebinizi değerlendirir. Firmamız talebiniz için en uygun bankayı bularak, danışmanlık hizmetini verir.
9KREDİ TALEBİM REDDEDİLİRSE GÖNDERDİĞİM EVRAKLARIMI NASIL GERİ ALABİLİRİM
Kredi talebiniz giriş yapılan banka dan RET edilirse 0 212 695 3 695 numaralı telefonlarımızdan arayarak, kargo ücreti tarafınıza ait olmak üzere belgelerinizin adresinize iadesini talep edebilirsiniz. İadesi istenmeyen belgeler, diğer müşteri kayıtlarımız ile birlikte maksimum 7 günde bir imha edilecektir.
10BAŞVURUDAN SONRA VAZGEÇERSEM
Başvurusu yapılmış ancak kredi onayı alınmamış taleplerinizden hiçbir ücret ödemeden vazgeçebilirsiniz.
11BANKADAN ALDIĞIM KREDİYİ NEREDEN ÖDEYEBİLİRİM
Kredi geri ödemenizi banka ATM lerinden, havaleyle, EFT ile ya da bizzat şube kanalı ile yapabilirsiniz. Ödeme planında size belirtilen hesaba başka şubelerden yapacağınız ödemelerde havale ücreti ödemezsiniz.
12KEFİL VERMEM GEREKİYOR MU
Bankanın talep edilen kredi karşılığında sizden kefil ya da başka bir teminat isteme hakkı saklıdır. Özel durumlar dışında genellikle kefalet şartı aranmaz ve şahsi teminatınız yeterli olur. Bankalara firmamız aracılığı ile gönderilen başvurularda danışmanlığımız sizin için yüksek değerde bir referans olacaktır.
13T.C VATANDAŞIYIM ANCAK YURTDIŞINDA YAŞIYORUM KREDİ KULLANABİLİR MİYİM
Genel olarak bankalarda yurt dışında yerleşik kişilere kredi kullanım onayı verilmiyor. Ancak istisnai olarak bazı bankalar kişinin gelir beyanına göre konutun EKSPERTİZ değerinin % 50′si kadar tutarına konut kredisi onayı verebilmektedir.
14TAKSİT ORANI NE KADAR OLMALI
Aylık belgelenebilir net gelirinizin % 70 ile 90′i tutarında borçlanma yapabilirsiniz. Bu oranlara varsa diğer kredi ödemeleriniz, kredi kartlarınız ve kredili mevduat hesaplarınızda dâhildir. Bu tür durumlarda borç transfer olarak kredi kullanımı tercih sebebi olacak olup, banka ve danışmanlık firmamız gelirinize uygun vade ve taksit ödeme oranınızı hesaplayarak size uygun seçenekleri sunacaktır.
15KENDİM KREDİYE MÜSAİT DEĞİLSEM EŞİM VEYA BİR YAKINIM ADINA KREDİ KULLANABİLİRMİ
EVET. Eşiniz, kardeşiniz ya da bir yakınınız krediye uygunluk şartlarını taşıyor ise krediye başvurabilir. Bu durumda sigortalılık süresinin uygunluğuna ve bankanın şartlarını taşıyıp, taşımadığına bakılarak sitemizden kredi başvurusu yapan kişiye bilgi verilecektir.
16KREDİ/KREDİ KARTI BORCUM VAR. YENİ KREDİ ALABİLİR MİYİM
EVET. Çalışan/ Memur / BAĞ-KUR / Emekli iseniz ek geliriniz olsun veya olmasın mevcut kredinizi/kredi kartı ödemelerinizi düzenli olarak yapıyorsanız ve başvurusu sayınız yok/az ise 300.000 TL ye kadar kredi kullanabilirsiniz. Mevcut borcunuz var ise yeni krediniz borç kapamalı olarak da kullandırılabilir.
17KAPALI TAKİBİM VAR. YENİ KREDİ ALABİLİR MİYİM
EVET. Kredi alabilirsiniz. Fakat kapatmış olduğunuz ürün sayısı ve banka bilgisini başvuru formunda yazmanız ve bu sayının çok olmaması (Maksimum 3-4 Adet) gerekmektedir. Ayrıca aktif düzenli bir banka ürünü kullanıyor, SSK nız minimum 6 aydır aktif ise o zaman kredi almanız daha rahat olacaktır.
18İSTANBUL DIŞINDA YAŞIYORUM. SİZİN DANIŞMANLIĞINIZLA KREDİ ALABİLİR MİYİM
Tüm kredileri İstanbul’da kullandırıyoruz İstanbul’a gelen her bireysel kişi kredi alabilir.
19EŞİMİN BANKALARLA SORUNU VAR. BEN KENDİ ADIMA KREDİ ALABİLİRMİYİM
Evli olanlarda eş sorunu bazı bankalarda sorun olmakta olup bankacılık puanına göre başka banka üzerinden çalışılabilir.
20ÇALIŞTIĞIM İŞYERİNİN BÜYÜK YA DA KÜÇÜK OLMASI ÇEKECEĞİM KREDİYE ETKİ EDERMİ
EVET. Çalıştığınız işyeri bazı bankalara göre önem arz etmektedir. Bu bankalar kredi başvurunuzu incelerken işyerinizin açılış tarihi, firma sahiplerinin/firmanın vergi sicil durumunu, e-haciz kayıtlarını, piyasa koşullarında iş hacmi ve alacak/borç durumunu, işyerinin/işyeri sahiplerinin KKB puanlamasını sizin krediniz için sorgular. Ama başta da belirttiğimiz gibi bu sorgulama işlemi tüm bankalarca uygulanmasa da çalıştığınız işyerinin kurumsal bir firma olması / kamu kuruluşu olması tüm bankalarca kredi onayınızın daha kolaylaşmasını sağlar.
21KREDİ KULLANABİLMEM İÇİN KEFİL İSTENİYOR. KEFİLİM HANGİ ŞARTLARA SAHİP OLMALI
Kefalet istenen kredinizin daha kolay onay alabilmesi için kefilinizin aynı işyerinde en az 6 ay SSK lı olarak çalışıyor olması, kullanmış olduğu kredi/kredi kartı/kredili mevzuat hesabı ile ilgili geri ödemelerinin düzenli olması, KKB skor puanının iyi olması gerekmektedir. Ayrıca, 1 Temmuz 2012 tarihinde yürürlüğe giren Türk Ticaret Kanunu ve Yeni Borçlar Kanunu’ na göre “Kefalette eşin rızasının aranması” hükmü getirilmiştir. Buna dayanarak eş rızası olmayan kefil olamaz ve konut kredisi kullanamaz. Bu sebeple kefiliniz evliyse eşinin bu kefalete onay verdiğine dair imza atması da bankalar tarafından talep edilecektir.
22HERŞEYİMDÜZENLİ ÇOK BAŞVURUM VARSA NE YAPMAM LAZIM
SSK nız son 6 aydır aynı işyerinden yatırılıyor, ödemeleriniz düzenli, KKB skor puanınız yok/düşük, bankalara olan borçlanmanız düşük ya da herhangi bir bankla çalışmanız olmasa dahi maksimum 50 bin TL ye kadar kredinizi onaylatabiliyoruz. (Geçmişte Kapalı Takip Olmaması Kaydı İle ) Bu tür durumlarda bankalar zaman zaman kefil talep edebilmektedir. Bankalarda gelen kefil talebinde kefilinizin aynı işyerinden minimum 6 aydır SSK lı olması, herhangi bir banka sorunu yaşamamış olması, evli ise eşinin kefalete onay vermesi durumlarında kredinizi %90 e yakın bir oranda onaylatabilmekteyiz.
23KONUT KREDİSİ ÇEKMEK İSTİYORUM. ACABA ŞARTLARIM UYGUNMU
Son 6 aydır aynı işyerinde SSK lı olarak çalışıyorsanız / emekli iseniz emekli maaşınıza ilave olarak belgeleyebildiğiniz bir ek geliriniz varsa, kullandığınız banka ürünlerinin geri ödemeleri düzenli ise talep ettiğiniz Konut Kredisini ( Alacağınız Konutun Ekspertiz Değerinin % 90 İ) 1 gün içerisinde onaylatıp kullandırabiliyoruz.
24E- HACİZ VAR. KREDİ KULLANABİLİRMİYİM
E- Haciz konu olan borcunuzu kapatıp sistemlerden düşümü gerçekleşmeden kredi kullanmanız çok zordur (Emekli maaşını hariç)
25EMEKLİ MAAŞIMI ALDIĞIM BANKADAN KREDİ KULLANAMIYORUM
Emekli maaşınızı aldığınız bankadan maaşınızı taşımanızda herhangi bir engel Kredi Maksimum 20.000 TL Riski Kadar Ayrıca başka bankalara olan borçlarınızın kapatma koşulu ile yapılan işlemler kredi onayınızda önemli bir etken olacaktır.
26KREDİ KULLANABİLİR MİYİM
Son 5 yıl içerisinde herhangi bir bankadan tüketici kredisi, konut kredisi, araç kredisi, kredi kartı ve ticari kredi ödemelerinde olumsuzluk yaşamayan, karşılıksız çek, protestolu senet ya da icra-iflas yasağı bulunmayan kişi ya da firmalar kredi başvurusunda bulunabilir. Ayrıca başvuru sahibinin, müşterek müteselsil kefaletten dolayı da sorununun olmaması gerekir. 22 yaş ile 63 yas arası (emeklilerde ise 73 yaşa kadar) tüm T.C. Vatandaşları, aslına uygun ve belgeleyebileceği geliri olmak kaydı ile